Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu olarak, 23 Ekim Pazar Günü Van ilimizde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.  Tedavi gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileğimizi ifade eder, acil şifalar dileriz.

Aşağıda TMO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kamuoyu açıklaması ile bu acı olayın yaralarının bir an önce sarılmasına katkı sağlamak amacıyla, ihtiyacı olan yerlere yardım yapmak isteyen ÜYELERİMİZİN, TMO Genel Müdürlüğüne (İl Müdürlükleri kanalıyla) başvurması halinde, gerekli yönlendirme ve iletişim desteğinin sağlanacağı ifade edilmektedir.

Saygıyla, üyelerimize duyurulur.

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSi GENEL MÜDÜRLÜĞÜ  KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Bilindiği üzere Van'da, 23.10.2011 tarihinde, merkez üssü Tabanlı köyü olan ve bölge iller ile Irak'ın kuzeyi ve çevre yerleşim birimlerinde de hissedilen 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Maddi hasara ve can kaybına yol açan bu deprem Ülkemizi derin bir elem ve hüzne boğmuştur.

Devletimiz, fedakâr ve yardımsever vatandaşlarımız, ilgili kurum ve kuruluşlarca her türlü yardım malzemesi bölgeye gönderilmektedir. Bu aşamada, yardımların en seri şekilde bölgeye ulaştırılması, herhangi bir ziyan veya israfla sonuçlanmayacak biçimde dağıtım noktalarına aktarılması dinamik ve etkin bir koordinasyon sisteminin varlığını gerektirmektedir.

Bu nedenle, Kurumumuzca da bu acı olayın yaralarının bir an önce sarılmasına katkı sağlanması amacıyla, ihtiyacı olan yerlere yardım yapmak isteyen Sivil Toplum Kuruluşlarının Kurumumuza başvurmaları halinde, gerekli yönlendirme ve iletişim desteği sağlanacaktır.

TMO camiası olarak depremde yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, yakınlarını kaybedenlere sabır, hayatını kaybedenlere de Allahtan rahmet dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.TMO VAN DEPREMİ YARDIM DUYURUSU

TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ-KAMUOYU DUYURUSU-21 ARALIK 2011

Bilindiği üzere, Van ili ve çevresinde meydana gelen deprem sonrasında çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından deprem bölgesi için yardım kampanyaları başlatılmıştır.

Kuruluşumuzca yürütülen yardım çalışmaları kapsamında, faaliyet alanımıza giren ürünlere ait değerlendirmelerimiz ve yan sektörlerde yer alan sivil toplum kuruluşları ile yapılan görüşmeler sonucunda;

  • Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu 500 ton un,
  • Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği 100 ton makarna,
  • Türkiye Yem Sanayicileri Birliği 100 ton yem,
  • Pirinç Değirmencileri Derneği 50 ton pirinç,
  • Bulgur Sanayicileri Derneği 20 ton bulgur,
  • Yumurta Üreticileri Merkez Birliği 500 bin adet yumurta,
  • Beyaz Et Sanayicileri Birliği 40 ton ileri işlenmiş tavuk eti (pişirilmiş)

tedarik edebileceklerini Kuruluşumuza bildirmişlerdir.

İlgili sektörlerin yapacakları yardımların koordinasyonu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile işbirliği içerisinde Kuruluşumuzca sağlanmaktadır.

Bu çerçevede, yüklemeler 14.11.2011 tarihinde başlamış, 19.12.2011 tarihi itibariyle de bölgeye 313 ton un, 98 ton makarna, 27 ton bulgur, 30 ton pirinç, 40 ton işlenmiş tavuk eti ve 575.100 adet yumurta sevk edilmiş bulunmaktadır.

Yardımların depremzede vatandaşlarımıza en kısa zamanda ulaştırılması için sevkiyatlara ara verilmeden devam edilmektedir.
VAN DEPREMİ-YARDIM KAMPANYASI
Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu olarak Van depremi doğrultusunda toplanan un yardımlarımız 496 tona ulaşmış bulunmaktadır. Bunun yanında, un sanayicilerimiz nakdi ve ayni ihtiyaç malzemesi olarak 49,000 TL’lik yardımda bulunmuştur. Yardım kampanyamızdan ayrı olarak üyelerimiz Kızılay ya da diğer yardım kuruluşları kanalıyla da ayni ve nakdi olarak bireysel desteklerini yaptıklarını ifade etmişlerdir. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Genel Sekreterliği