__Enflasyonla Topyekün Mücadele Kapsamında Ekim Ayı Kampanyası
buton.png

T.C. Hazine ve Maliye Bakanı tarafından enflasyonla topyekün mücadele kapsamında 85 TL un kampanyası talep edilmiştir. Katılmak isteyen üyelerimizin destek vermesini bekliyoruz.

Bilindiği üzere; son dönemde Tarım ve Orman Bakanlığı ve TMO’nun aldığı önlemler sonucunda buğday piyasalarında olumlu gelişmeler yaşanma ya başladığı görülmüştür. TMO kamuoyuna ve sektöre yapmış olduğu açıklamalar da, fiyat istikrarı için tüm imkanları kullanacağını taahhüt etmiştir. TMO’nun yerli buğday stoklarını satışa açması, Kasım ayı sonuna kadar satış fiyatlarını ilan etmesi, buğday ithalat ihalelerine başlaması önemli gelişmelerdir. Gelecek ithal buğdayları piyasa istikrarını sürdürecek fiyatlarla satacak olması, piyasaları rahatlatmaktadır.

Bu noktada, TMO’nun piyasaya olan müdahalelerinin devam edeceğine inanarak, sanayicilerimiz de gerekli fedakarlığı göstermektedir. Kampanyanın süresi Ekim ayı itibariyle son a ermiş olmasına rağmen, devletimizin piyasalara sağlamış olduğu imkanlar, tedarik ettiği uygun fiyatlı buğdaylar ve verdiği mesajlar çerçevesinde, açıklanan enflasyonla mücadele programı kapsamında, sektörümüzden de talep edilen indirim çerçevesinde 85 TL çuval dan Ekim ayı kampanyasına katılabilecek üyelerimizin F ederasyonumuza bildirmesi rica olunur.

Eylül ayı kampanyasında olduğu gibi; ön ödemeli fabrika teslimi vermek üzere, Türk Gıda Kodeksine uygun Ekmeklik buğday unlarını kapsamaktadır. Baklavalık, böreklik gibi özel amaçlı unları kapsamamaktadır. Taahhütlerinizi bilgi@tusaf.org veya 0312 - 4400364 nolu faks numarası na iletmeniz yeterli olacaktır. TUSAF web sitesi üzerinden veya telefonla Federasyona ulaşan alıcılara taahhütünüz ve iletişim bilgileriniz iletilecektir.

Saygılarımızla,

Sorumluluk Beyanı: Federasyonumuz, Dernekler Kanunu ve kendi tüzüğü çerçevesinde gör evini sürdürmektedir. Bu doğrultuda, ticari işlemlerde bulunmamakta, sektöre ilişkin veri niteliğinde raporlar hazırlamakta, sektörel gelişmelere ilişkin bildirimler yapmakta ve ilgili kurumlar nezdinde sektörün haklarının korunması ve işbirliği için girişimlerde bulunmaktadır. Tüm bu süreçte üyelerimize yapılan bilgilendirmeler herhangi bir ticari tavsiye niteliğinde olmayıp alınan ticari kararlar üyelerimizin takdirindedir.
 
Günlük Gazete Haberleri Hızlı Erişim Bağlanıtılar Takip Edin


haberleri okumak
için tıklayınız

Ana Sayfa
Un Köşesi
Yayınlar
İstatistikler
TUSAF Foto Galeri
Sektör Köşesi
İletişim

Türkiye Hububat Bülteni
Ticaret Borsaları Bilgi Sistemi
Rekabet Kurumu
Ekmeğini İsraf Etme
İstihdam Seferberliği

 

Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Linked-In
Pinterest

TÜRKİYE UN SANAYİCİLERİ FEDERASYONU
Üniversiteler Mahallesi, 1598 Cadde, A3 Plaza, No: 33, Bilkent Plaza, Bilkent, 06800, Ankara • Tel: (312) 440 04 54 • Faks: (312) 440 03 64 • E-Posta: bilgi@tusaf.org