Buğday Unu İhracatı (Yıllık/ Karşılaştırmalı)

 

2015 (Ocak-Aralık)

2016 (Ocak-Aralık)

 

Sıra

Ülke

Miktar(Kg)

Değer($)

Miktar(Kg)

Değer($)

Değişim(%)-Miktar

Değişim(%)-Değer

1IRAK1.151.392.144446.556.7861.400.001.648482.012.48521,67,9
2SUDAN 458.671.285152.426.966595.695.807179.967.81229,918,1
3SURİYE247.252.75279.189.421384.044.42898.781.99455,324,7
4ANGOLA156.548.28555.330.049139.822.69341.223.439-10,7-25,5
5FILIPINLER121.991.02537.527.033109.969.10027.446.780-9,9-26,9
6MADAGASKAR60.517.80017.998.166106.186.45026.980.71175,549,9
7BENİN 53.862.40018.681.47378.769.77423.810.39146,227,5
8ENDONEZYA 32.144.1008.642.78787.470.35020.954.894172,1142,5
9YEMEN 78.544.34128.659.86772.492.10019.676.215-7,7-31,3
10İSRAİL73.743.95023.291.36653.454.64013.341.259-27,5-42,7
11ÇİN 18.256.0005.114.21448.034.35011.681.479163,1128,4
12SOMALI5.138.3001.391.98247.609.95011.602.389826,6734
13GANA33.641.32010.006.00043.681.65011.468.36329,814,6
14LÜBNAN32.382.69810.029.28330.626.3867.782.769-5,4-22,4
15CIBUTI25.071.7258.253.54925.821.8507.157.7133,0-13,3
16HAITI 13.965.5004.584.26824.723.4507.100.46877,054,9
17TAYLAND 26.899.3308.791.71125.604.3047.085.368-4,8-19,4
18SIERRA LEONE26.937.8079.162.20420.346.5425.841.707-24,5-36,2
19MALDİV ADALARI8.702.0252.570.37914.441.1954.363.37266,069,8
20CAD 7.043.7002.264.64015.935.3504.310.878126,290,4
 Diğerleri163.123.45456.702.695215.593.39665.244.66532,215,1
 TOPLAM2.795.829.941987.174.8383.540.325.4121.077.835.15126,69,2




 
Güncel Haberler Hızlı Erişim Bağlanıtılar Takip Edin

Ana Sayfa
Un Köşesi
Yayınlar
İstatistikler
TUSAF Foto Galeri
Basında Sektörümüz
İletişim

Türkiye Hububat Bülteni
Ticaret Borsaları Bilgi Sistemi
Rekabet Kurumu
Ekmeğini İsraf Etme

 

Günlük Gazete Haberleri


haberleri okumak
için tıklayınız

 

Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Linked-In
Pinterest

TUSAF Dergisi-Türkiye'nin Unu


dergiyi okumak
için tıklayınız

TÜRKİYE UN SANAYİCİLERİ FEDERASYONU
Üniversiteler Mahallesi, 1598 Cadde, A3 Plaza, No: 33, Bilkent Plaza, Bilkent, 06800, Ankara • Tel: (312) 440 04 54 • Faks: (312) 440 03 64 • E-Posta: bilgi@tusaf.org